DISTRICT OFFICIALS INDIANA DISTRICT

District Superintendent

District Secretary

Robert Stroup

1250 Creekside Dr.

Crown Point IN 46307

219-226-0160

strouprldm@gmail.com

Mark Johnson

Secretary

Indiana District UPCI

P. O. Box 1846

Elkhart, IN 46515

574-293-9332

secretary@inupci.org

Sectional Presbyters

Sectional Secretaries

Section One 

James Fielder

2518 Dune Forest Ave.

Portage IN 46368

(219) 762-0257

FIELDERJ@AOL.COM

Richard Hoffman

2305 Monroe St.

LaPorte IN 46350

(219) 325-0251

Rhoffman2305@gmail.com

Section Two

Mark Cottrill

United Pentecostal Church

502 W. Sunset Dr.

Bourbon IN 46504

574-850-5664 (mobile)

574-342-4000 (fax)

mcottrill@live.com

Craig Fritchley

P. O. Box 447

Syracuse IN 46567

(574) 642-9963

fritchley@embarqmail.com

Section Three

http://insectionthree.org

Harrell Wilson

602 S. California

Sheridan IN 46069

(317) 758-4306

Harrelltwilson@sbcglobal.net

 

Phil Jordan

650 E. Armstrong

Frankfort IN 46041

(765) 659-9426

jordan.philip@sbcglobal.net

Section Four

Darrin Williams

1116 S. Pennslyvania

Marion IN 46953

(765) 660-3042

dmwilliams39@gmail.com

Kevin Lex

901 N. Richmond

Hartford City IN

(765) 348-5738

revlex@sbcglobal.net

Section Five 

Terry Long

6202 Sunnyside Rd.

Lawrence IN 46226

(317) 557-1955

Presbyter5@inupci.org

Tim Pedigo

3426 Carica Dr.

Indianapolis IN 46203

United States

(317) 356-5033

TMPED@AOL.COM

Section Six 

Mark Abernathy

763 E. Lincoln Trail

Martinsville IN 46151

765-346-0279

mabbey@sbcglogal.net

Tracy Noel

8449 N. Fox Hollow Rd.

Bloomington IN 47408

(812) 876-2896

TNOEL94317@AOL.COM

Section Seven

Larry Arrowood

Apostolic Pentecostal Tabernacle

P. O. Box 863

Seymour, IN

(812) 528-0875 cell

larryarrowood@mac.com

 

Todd Smith

PO Box 463

Greensburg IN 47240

812-525-9895 Cell

toddsmith47274@yahoo.com

Section Eight

David Bayer

2327 E. Powell Ave.

Evansville IN 47714

812-476-3389

davidhbayer@aol.com

Jason Clark

514 Short St.

Oakland City IN 47660

(812) 749-9392

jasonclark5@frontier.com

 

Indiana Sectional Directors

Section

Ladies

NAM

SS

Youth

Men

Spanish

Director

Adena Pedigo

Jonathan Barley

Adam Faulkner

Chris Barber

Aaron Arrowood

Felipe Pagan

Secretary

Marci Johnson

Stephen Gossage

Steve Addison

Ryan Peterson

 

Sergio Acosta

1

Nickole Worthen

David Church

Michael McFarland

Mark Smith

Steve Worthen

Jonathan Gracia – Youth

2

Denise Addison

Clint Walker

Spencer Standley

Austin Gilliland

Nathan Cottrill

Edwin Nunez – Youth Secretary

3

Holly Stewart

Danny Lytle

Russell Wilson

Brandon Newcomer

Tim Rodriguez

Maria Acosta – Ladies

4

Miranda Williams

Jeff Jaco

Matt Daffron

Tommy Bell

Daryl Cooper

Alberto Calvillo – Men

5

Janie Williams

Rob Rodenbush

Mike Faulk

Chris Henderson

Jim Sleeva

 

6

Tami Harpole

Ron Hawkins

Raymond Dupree

 Jonathan Bailey

Andrew King

 

7

Anissa Mitchell

Todd Nichols

Jeremy Smith

Mike Knowling

Jon Mains

 

8

Llynn Enmen

Howard Geck

Brian Harrison

Bryan Dooley

James Maroney

 

Hyphen

     

Isaac Johnson

   

Promotions Director

Denise Addison

         

 

   

Updated:

August 2017